Vzhled systému

Vzhled systému

Centrum software v Ubuntu

Centrum software v Ubuntu Grafické efekty při práci s programy Hra SuperTuxKart Hra AssaultCube Starší verze grafického prostředí Gnome Vzhled Ubuntu inspirován Mac OS
(klikněte pro zobrazení velkého náhledu)

Na snímcích vidíte zleva Centrum software v Ubuntu (snadná instalace všemožných programů), jeden z efektů při práci s programy, hraní Supertaxkart a hraní AssaultCube. Předposlední snímek ukazuje, jak Ubuntu vypadalo dříve (a jak ho možná znáte z obrázků). Na posledním snímku je Ubuntu s upraveným vzhledem ne nepodobným Mac OS X ;)

Zaměřeno na Ubuntu
Ubuntu patří mezi nejpoužívanější distribuce mezi běžnými uživateli. Jednoduše se ovládá, hezky vypadá a najdete k němu na internetu spoustu tipů.
Unity
Poměrně neobvyklá věc - Ubuntu si vyvíjí vlastní grafické prostředí. Díky tomu se liší zejména boční ovládací lištou, která šetří místo hlavně na displayi notebooku.
Možnost volby
Kdyby se vám vzhled Ubuntu nelíbil (tím se myslí Unity, které se má "starat" právě o vzhled), můžete si vybrat i jiná pracovní prostředí.

Linux není jen Ubuntu. Jsou tu stovky dalších distribucí...

Byla by škoda, hledět slepě jen na jednu distribuci - Ubuntu. Linux nabízí právě tu svobodu volby - můžete si vybrat kteroukoliv jinou distribuci = jiný vzhled, jiné programy a jiné chování. Nabízíme další distrubuce k instalaci - Linux Mint, openSUSE nebo velmi zajímavý projekt Elementary.

Linux Mint Linux Mint
Ditribuce založená z velké části na Ubuntu. Ponechává si starý "klasický" vzhled, ale nabízí i Xfce nebo KDE. (Pro mnohé možnost vyhnout se Unity).
openSUSE openSUSE
Operační systém vyvíjený společností Novell. OpenSUSE má jednu specialitu - susestudio.com, díky kterému si můžete složit OS dle svých představ.
elementary OS elementary
Velmi mladá distribuce, stále ve vývoji. Přináší na Linux nevšední vzhled podobný Mac OS X a snaží se být maximálně jednoduché a funkční pro naprostého laika.